Efektywna windykacja długów

Jeśli chcemy skutecznie dochodzić swoich pieniędzy w postępowaniu windykacyjnym, musimy przede wszystkim zadać sobie pytanie, czym jest skuteczna i efektywna windykacja. Skuteczna windykacja powinna być jak najszybsza i wykonana profesjonalnie. Istnieją dwie drogi windykacji: polubowna, inaczej zwana też windykacją przedsądową i windykacja już na drodze sądowej.

 

Na początku warto wyraźnie zaznaczyć, że jeżeli mamy problem z dłużnikiem, najlepiej jest oddać sprawę w ręce profesjonalnej i specjalistycznej kancelarii windykacyjnej, która kompleksowo nas obsłuży i zapewni skuteczne odzyskanie długów. Specjaliści z kancelarii mają wypracowane schematy postępowania, które pomogą jak najszybciej i najskuteczniej odzyskać nasze pieniądze. Należy dodać, że im wcześniej kancelaria windykacyjna zajmie się naszym problemem, tym większa szansa na szybką spłatę długu, dlatego nie warto zwlekać. Szansa, że dłużnik nie ureguluje płatności rośnie z każdym miesiącem zwłoki!

 

Wbrew powszechnie panującemu przekonaniu, że odzyskanie pieniędzy bezpośrednio związane jest ze wstąpieniem na drogę sądową, najlepiej jest rozwiązać sprawę polubownie. Profesjonalna kancelaria windykacyjna wie, jak skutecznie rozmawiać z dłużnikiem i spróbować skłonić go do oddania funduszy w drodze kompromisu. Może zaproponować rozłożenie długu na dogodne raty, wypracowanie odsetek, które obie strony będą w stanie zaakceptować oraz na każdym etapie rozmów skutecznie przekonywać dłużnika do uiszczenia długu. Dzięki informowaniu go, jakie nieprzyjemne konsekwencje będą się wiązać z dalszą zwłoką w zapłacie pieniędzy, większość dłużników będzie wolało również załatwić sprawę polubownie.

 

Jeśli jednak dłużnik stawia opór lub też kontakt jest z nim niemożliwy, kancelaria windykacyjna wstąpi w imieniu klienta na drogę sądową, aby skutecznie domagać się jego praw. Dzięki doświadczeniu procesowemu i rozległej wiedzy prawniczej, szansa na wygranie sprawy dzięki reprezentacji przez właściwą kancelarię jest bardzo duża.

Możliwe jest nawet przeprowadzenie postępowania nakazowego, które odbywa się na posiedzeniu niejawnym i jeśli sąd rozpatrzy sprawę na korzyść powoda, wyda nakaz zapłaty długu w terminie dwutygodniowym, który stanowi równocześnie tytuł zabezpieczenia. Uzyskanie jednak nakazu zapłaty nie jest proste, dlatego tym bardziej wiedza i doświadczenie, jakie oferuje kancelaria windykacyjna, będzie niezbędne.

 

Warto pamiętać, że skuteczna windykacja nie jest kwestią kilku dni, dlatego warto rozpocząć ją jak najwcześniej i uzbroić się w cierpliwość. Z kancelarią windykacyjną mamy jednak duże szanse na odzyskanie swoich pieniędzy.

Share: