Profesjonalne odzyskiwanie pieniędzy

Wiele przedsiębiorców zmaga się z problemem odzyskania długów od kontrahentów, którzy nie wywiązali się ze swoich zobowiązań lub po prostu okazali się nieuczciwi. Co w takiej sytuacji można zrobić? Najgorszym rozwiązaniem jest bierność i liczenie, że kontrahent odda swój dług, jeśli tylko trochę poczekamy. Niestety statystyki są brutalne i z każdym miesiącem rośnie szansa na to, że już nigdy nie zobaczymy naszych pieniędzy.

 

Tutaj pojawia się jednak rozsądne rozwiązanie. Jeżeli dłużnik nam nie płaci, natychmiast sięgnijmy po pomoc profesjonalnej kancelarii windykacyjnej, która w naszym imieniu będzie reprezentować nasze interesy – najpierw w postępowaniu przedsądowym (inaczej zwanym polubownym), a w razie nierozwiązania sprawy w drodze kompromisu w postępowaniu sądowym. To najlepsze, co możemy zrobić dla siebie i swojego przedsiębiorstwa.

 

Specjalistyczna kancelaria windykacyjna doskonale wie, co oznacza efektywna i skuteczna windykacja. Oczywiście, powinna być ona jak najszybsza (choć musimy uzbroić się w cierpliwość i pamiętać, że na pewno nie jest to kwestia paru dni) i jak najkorzystniejsza dla reprezentowanego klienta.

Skuteczna windykacja nie zawsze oznacza wkroczenie na drogę sądową – profesjonalny specjalista posiadający doświadczenie z dużą szansą będzie mógł odzyskać długi i nasze pieniądze już w postępowaniu przedsądowym. Może on próbować przekonać zadłużonego kontrahenta, szukając kompromisu, który jest do zaakceptowania dla obu stron – na przykład rozłożenie wierzytelności na raty, ustalenie akceptowalnych odsetek za zwłokę w spłacie długu. Poinformuje on też z całą pewnością nieuczciwego dłużnika o prawnych konsekwencjach, jakie mogą się wiązać z dalszym niespłaceniem długu i w ten sposób może on przekonać go do dobrowolnego oddania nam naszych pieniędzy.

 

Rozwiązanie sprawy polubownie jest najlepszą drogą windykacji, a również i najszybszą – postępowanie sądowe ze względu na długie oczekiwanie na terminy rozpraw może trwać miesiącami, co na pewno nie jest korzystne dla naszej płynności finansowej.

 

Niestety czasem zdarza się, że mimo licznych prób, windykacja w drodze przedsądowej nie jest możliwa. Dłużnik może być bardzo oporny, nie czuć się zobowiązany do spłaty długu lub też nie ma drogi, aby się z nim skontaktować. Wtedy konieczne jest wstąpienie na drogę sądową i sporządzenie pozwu. Tutaj konieczna jest pomoc profesjonalnej kancelarii windykacyjnej, doskonale obeznanej z procedurami sądowymi i wypracowanymi schematami, które dają nam olbrzymie szansę, na pozytywne dla nas rozpatrzenie sprawy przez sąd.

 

Jeśli chcemy szybko i efektywnie odzyskać nasze pieniądze, nie warto się wahać – profesjonalne odzyskanie długów zapewni nam odpowiednia kancelaria windykacja.

Share: